HomeSport

Më në fund Shqipëria ngrihet në tabelën e klasifikimit të FIFA-s për kombëtare

Pas ndeshjeve të kombëtareve të zhvilluara këtë muaj, FIFA e ka përditësuar tabelën e klasifikimit sa i takon përfaqësueseve kombëtare dhe Shqipëria ka bërë progres.

Me dy ndeshje të fituara nga tre të fundit, kombëtarja kuqezi e sheh veten në vendin e 66-të të renditjes.

Kujtojmë që Shqipëria në ndeshjet e fundit të vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”, humbi ndaj Polonisë 4-1, fitoi ndaj Hungarisë 1-0 dhe po ashtu edhe ndaj San Marinos me rezultatin 5-0.

Gjithashtu edhe Kosova ka shënuar rritje, duke u renditur në vendin e 109-të nga FIFA.

10 vendet e para janë si më poshtë:


TË NGJASHME