HomeSport

Me shumë gjasa ky do të jetë klubi i Mesut Özil

Mesut Ozil pritet të largohet nga Arsenal dhe me shumë gjasë Inter do të jetë klubi i tij i ardhshëm.
Mediat italiane raportuar se klubi londinez ka ofruar Mesut Özil  Inter dhe Juventus, në mënyrë që t’i grumbullojë paratë për transferimin e Yannick Carrasco.
Mesfushori gjerman me origjinë turke nuk është i preferuar i trajnerit spanjoll, Unai Emery, i cili dëshiron ta largojë atë nga Arsenal.
Interi është klubi favorit që mund t’i sigurojë shërbimet e Ozil, dhe pritet ta marrë lojtarin në formë të huazimit deri fund të këtij stinori, dhe pastaj ta blejë përfundimisht.


TË NGJASHME