HomeSport

“Me të futme i bletë biletat për Francën?!”/ Zv/kryeministri Braçe ironi ndaj FSHF-së

Zëvendës kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe, nuk ngurron edhe një herë tjetër të lëshojë kunjat e tij për Federatën Shqiptare të Futbollit.

Në një foto të postuar ditën e sotme në “Instagram”, numri dy i qeverisë tregon ironikisht vetëm kullën e stadiumit “Arena Kombëtare” që pritet të jetë gati për ndeshjen e 17 nëntorit ndaj Francës, dhe pyet ndjekësit e tij nëse i blenë “me të futme” biletat për ndeshjen apo jo.

“A i bletë biletat për Francën? ‘Me të futme’ apo si? Mos e harroni, për Ata ‘futbolli s’është për hallexhinj’!” – shkruan Braçe në foton e postuar prej tij.

brace

TË NGJASHME