HomeShowbiz

Me veshje të njëjta, por ja sa kanë kushtuar veshjet e tyre

Dallimi midis kostos së veshjeve për markat e tregut masiv dhe për veshjet nga markat luksoze mund të arrijë disa mijëra dollarë. Në të njëjtën kohë, ndonjëherë mund të jetë shumë e vështirë të dallosh se cila është cila. 

Të famshmit që shpesh zgjedhin marka miqësore me buxhetin janë një provë e ndritshme e kësaj. Ata e lënë publikun duke menduar se cili dizajner krijoi kryeveprën dhe krejtësisht të paditur për faktin se ata e blenë artikullin nga dyqani në cep për disa qindarka.

Ne vendosëm të bëjmë  një eksperiment të vogël dhe të krahasojmë rroba të ngjashme nga markat e ashtuquajtura të tregut masiv me markat luks. Le të hedhim një vështrim se sa ndryshojnë ato.

1. Selena Gomez me Celine (3,063 dollarë) vs Dukesha e Kembrixhit me Asos (53 dollarë)

2. Meghan Markle me Brandon Maxwell (1,495 dollarë) vs Eva Longoria me Zara (50 dollarë)

3. Dukesha e Kembrixhit me Dolce & Gabbana (2,234 dollarë) vs Mbretëresha Letizia e Spanjës me Zara (28 dollarë)

4. Dakota Johnson me Gucci (13,000 dollarë) vs Angelina Jolie me Wasteland (26 dollarë)

5. Sienna Miller me Savannah Miller (2,000 dollarë) vs Zendaya me Daya (38 dollarë)

6. Kate Middleton me Manit (645 dollarë) vs Taylor Swift me Asos (67 dollarë)

7. Emilia Clarke me Celine (5,790 dollarë) vs Irina Shayk me Mango (229 dollarë)

8. Alessandra Ambrosio me Calvin Klein (2,000 dollarë) vs Ashley Graham me Meshki (76 dollarë)

9. Kendall Jenner me Aritzia (228 dollarë) vs Gigi Hadid me H&M (60 dollarë)

10. Julia Roberts me Victoria Beckham (777 dollarë) vs Kate Middleton me Topshop (59 dollarë)

11. Mbretëresha Rania e Jordanisë me Ellery Conrad (1,228 dollarë) vs Meghan Markle me Aritzia Babaton (138 dollarë

12. Chanel Iman me Romona Keveza (5,000 dollarë) vs Emily Ratajkowski me Zara (50 dollarë)

13. Mbretëresha Letizia me Hugo Boss (980 dollarë) vs Dukesha e Kembrixhit me Marks & Spencer (220 dollarë)


TË NGJASHME