HomeShowbiz

Meghan Markle apo Kate Middleton: Kush ka më shumë stil

Nuk ka dyshim që stili i Meghan është bërë shumë më pak i egër që kur ajo u bashkua me Royals. Pamja e saj është e hijshme dhe kreative. Ne jemi të sigurt që ka një ekip të tërë pas kësaj përpjekjeje, por kjo nuk e bën rezultatin më pak mbresëlënës.

Stilistja dhe raportimi i BFF i Meghan, Jessica Mulroney punoi për të ndihmuar në kalimin e saj nga Suits në Dukeshë. Ata punuan për ta bërë stilin e saj ndryshe, sepse ata e dinin që automatikisht do të krahasohej me kunatën e saj, Kate. 

Meghan akuzohet se kishte veshur fustane të papërshtatshëm, por edhe nëse ajo do të kishte veshur fustane të përshtatshme, publiku dhe media do të kishin diçka për t’u thënë në lidhje me këtë. 

Meghan tashmë është përballur me disa gjykime dhe krahasime të ashpra me anëtaren shumë më tradicionale të Familjes Mbretërore, që është Kate Middleton. Për këtë arsye, pamjet e Meghan janë vazhdimisht më minimale me elegancë të nënvlerësuar. Ndoshta ajo është e prirur natyrshëm drejt këtyre ngjyrave neutrale, ose ndoshta është një përpjekje e vetëdijshme për të mos tërhequr vëmendjen e tepruar ndaj vetes. 

Ndërsa Kate është atje për të ndihmuar me protokollin mbretëror dhe e veshur me dizajnerë të veçantë, ne kemi dëgjuar që marrëdhëniet midis të dyjave janë më pak miqësore, madje edhe pak të ftohta. 

Meghan pati një stil të mrekullueshëm pas dasmës. Të dyja kanë veshur të njëjtat ngjyra në mënyra jashtëzakonisht të ndryshme dhe kanë luajtur me siluetën edhe në mënyrën e tyre. Disa madje thonë se stili i Meghan është frymëzuar nga Princesha Diana edhe më shumë sesa pamja e kunatës së saj.

1. Shikoni këto fotografi për shembull. Të dyja Meghan dhe Kate janë me ngjyrë të verdhë, por Kate zgjedh një bel të theksuar dhe një siluetë më vajzërore, ndërsa Meghan shkon me një version më të zbutur duke u përqëndruar në përshtatjen sublime dhe me dekolte të lartë.

2. Këtu, vajzat eksperimentojnë ndryshe. Kate trondit me fustanin e saj si në përrallë. Në të njëjtën kohë, fustani i Meghan është pak më serioz, por po aq elegant. Edhe pse bishti i sirenës duket si zgjedhje e Hollivudit, Meghan duket vërtet diplomatike në të.

3. Si mund t’i krahasonim stilet pa parë dy dasmat më televizive? Të dyja dukeshin të mrekullueshme në veshjet e tyre, por tejet të ndryshme. Ndërsa të dyja zgjodhën të vishnin fustane me mëngë të gjata. Pamja e Kate u bë nga Sara Burton, drejtoresha krijuese e Alexander McQueen. Ndërsa fustani i Markle u bë nga Clair Waight Keller, drejtori artistik i Givenchy.

4. Ndërsa Kate është komode me ngjyrat e ndritshme, Meghan është më e njohur me tonet neutrale dhe të errëta që janë po aq të denja. Zgjedhjet e saj të ngjyrave duken fenomenale në tonin e saj të lëkurës dhe i japin asaj pamje më të relaksuar dhe më pak të ndritshme.

5. Ne të gjithë e kemi parë Middleton me një fustan me lule. Nga ana tjetër, Meghan është më konservatore me nuanca të heshtura sepse nuk ka mundësi të eksperimentojë me veshjet siç bën Kate. Ajo do të takohej me një “lumë kritikësh”, e cili nuk është e drejtë, por është realiteti.

6. Kate Middleton është si kujdestarja kryesore që nuk lejon ushqim junk, ndërsa Meghan është si motra e ftohtë e madhe. 


TË NGJASHME