HomeShowbiz

Meghan Markle do kandidojë për presidente në të ardhmen?

Meghan Markle mund të kandidojë për presidente në Shtetet e Bashkuara brenda 10 viteve të ardhshme, sipas një biografi. Përpara ditëlindjes së 40-të të Meghan, Tom Bower tha se ishte “i bindur se fati i saj do të ngrihet drejt famës dhe pasurisë më të madhe”.

Duke parë jetën përpara se të mbushte 40 vjeç, Bower shkroi: “Po në 40 vitet e ardhshme? Pasi Harry të ketë mbaruar së promovuari librat e tij, a do të nisë Meghan fushatën e saj globale për t’u angazhuar në politikën amerikane?

“Ashtu siç joshi Familjen Mbretërore, a do të tundojë ajo ndërmjetësuesit e Kalifornisë për të promovuar ambiciet e saj politike në Senat dhe ndoshta edhe më gjerë, përmes miqësisë së saj me nënkryetaren e Amerikës Kamala Harris dhe Obamas?

“Megjithëse retorika e saj politike është skeletore dhe lëkura e saj është e hollë ndaj kritikave, me siguri ky është hapi tjetër në Kryqëzatën e saj për Mirësi.”

Ai tha se Meghan mund të përdorte lidhjet e saj të profilit të lartë për të ushqyer ëndrrat e saj politike.

“Me mbështetjen e kumbarëve demokratë Clintons dhe Obamas, Meghan duhet të ketë pak vështirësi për t’u nominuar si një nga 40 kongresmenët e shtetit të dërguar në Uashington,” shkroi Bower.

“Nëse kalifornianët mblidhen në Kryqëzatën e saj, atëherë pas dy mandateve – vetëm katër vjet – ajo mund të krijojë rrënjët e saj politike.

“Nëse njëra nga dy vendet e Senatit të shtetit lirohet dhe ajo ka zotëruar zanatin, një grua me racë të përzier duhet të jetë një vrapuese e fortë. Ajo gjithashtu mund të kandidojë për guvernatorin e shtetit, një nga zyrat më prestigjioze të Amerikës.”

Këto hapa mund ta çojnë atë të kandidojë për presidencën amerikane, tha Bower.

“Në fund të dhjetë viteve, kulmi i jetës së një politikani, rekordi i saj mund të justifikojë një ofertë për nominimin demokrat për presidencën,” shkroi ai.

“Për të marrë atë çmim do të kërkojë shumë mësim, udhëtime të pafundme dhe një kushtetutë të hekurt për të mbijetuar takimeve rraskapitëse politike dhe për të mposhtur kritikët.

“Meghan sigurisht ka guximin dhe vetëbesimin për të lúftuar. Pyetja është nëse ajo ka qëndrueshmëri.”

Vjen pasi Meghan thuhet se po punëson planifikuesen e Oprah Winfrey për festën e ditëlindjes së saj të 40 -të, e cila do të presë 65 tè ftuar dhe nuk do të thyejë rregullat e Covid.

Dukesha e Sussex thuhet se i ka ngarkuar Colin Cowie që të planifikojë ditëlindjen e saj historike në rezidencën e saj dhe të Harry-t prej 11 milionë funtesh në Santa Barbara, Kaliforni.

Cowie është i njohur për ekstravagancën e tij dhe ka organizuar festa për të famshëm si Jennifer Aniston, Tom Cruise dhe Kim Kardashian.


TË NGJASHME