HomeLifestyle

Mësoni këto 3 mënyra sesi të largoni çamçakëzin nga rrobat tuaja

Besoj se ju ka ndodhur që të keni fatin e keq, që një çamçakëz të ngjitet në rrobat tuaja. Deri dje ndoshta nuk kemi pasur asnje mendim sesi mund ta rregullonim kete gje, por sot ne do ju sjellim 3 menyra qe do tua lehtesojnë punen.

1. Ngrirja

Një nga metodat është ngrirja. Rrobën vendoseni në një qesk plastike dhe më pas futeni në frigorifer për dy orë. Pas dy orësh çamçakëzi do të ketë ngrir plotësisht, kështu që filloni ta largoni atë me majën e një thike.

Tri mënyra të lehta për ta hequr çamçakëzin nga rrobat - Telegrafi

2. Sprajti i flokëve

Nëse dëshironi ta shpejtoni procesin, thjesht vendosni sasi të konsiderueshme të sprajtit të flokëve në pjesën e prekur nga çamçakëzi. Kimikalet e sprajtit do të kenë efekte në çamçakëz dhe do ta bëjnë atë të forcohet. Kur të jetë forcuar çamçakëzi, e hiqni me thikë.

10 mënyra të thjeshta si të hiqni çamçakëzin, nga gjërat ku është ngjitur -  Ngjarjet e Ditës

3. Lëngu i limonit

Kush e kishte menduar se limoni do të ishte zgjidhja e këtij problemi? Rrobën e dëmtuar nga çamçakëzi e zhytni në një legen të mbushur me lëng limoni dhe pas disa minutave me anë të një thike e hiqni çamçakëzin.

Mënyra më e lehtë për largimin e mykut nga rrobat - Berati TV

TË NGJASHME