HomeSport

Messi do festojë sot marrjen e çmimit “Topi i Artë” bashkë me…

Argjentinasi Lionel Messi, ylli i Paris Saint-Germain, do të festojë me tifozët e klubit të tij çmimin e Topit të Artë para fillimit të ndeshjes së Nices, mbrëmjen e sotme, të mërkurën, në Parc des Princes, në kuadër të xhiros së 16-të të Ligës Franceze, sipas gazetës “Le Parisien”.

Messi fitoi çmimin Topi i Artë për herë të shtatë në karrierën e tij, të hënën në mbrëmje, duke mposhtur polakun Robert Lewandowski, yllin e Bayern Munichut. Gazeta franceze shtoi se do të ketë një video dhe shfaqje për të nderuar ish-yllin e Barcelonës.

Messi kishte kontribuar fuqishëm në kurorëzimin e Argjentinës në Kupën e Amerikës verën e kaluar, dhe ai gjithashtu fitoi titullin si golashënuesi më i mirë i ligës me Blaugrana, para largimit të tij në Saint-Germain.

Paris Saint-Germain është në krye të renditjes së Ligës 1 franceze, me 40 pikë, ndërsa Nice është në vendin e tretë, me 26 pikë.


TË NGJASHME