HomeShowbiz

Met Gala 2020 u anulua zyrtarisht

Mblidhni tapetin e kuq sepse nuk do të ketë Met Gala në vitin 2020.

Pas vendimit të Muzeut Metropolitan të Artit, në mesin e marsit për të mbyllur dyert e tij dhe shtyrjen e eventit të pandemisë COVID-19, Met njoftoi të martën se ngjarja e këtij viti është anulluar plotësisht.

Ekspozita e Institutit të Kostumeve e cila do të shtronte temën për vitin 2020, do të hapet akoma më 29 tetor dhe do të zgjasë deri më 7 shkurt 2021. Met tani planifikon të rihapet rreth mesit të gushtit, megjithëse të gjitha bisedimet, turnet, koncertet dhe ngjarjet janë anuluar deri në fund të vitit.

Një zëdhënëse e Met i tha portalit WWD se mbrëmja gala e vitit 2021 do të përqendrohet në ekspozitën e Institutit të Kostumeve të vitit të ardhshëm, i cili ende nuk është njoftuar.

Kur fillimisht u njoftua që eventi i pritur nga Vogue nuk do të zhvillohej në datën e zakonshme, fansat e uritur të modës filluan të veprojnë, duke rikrijuar në shtëpi pamjet ikonike nga Met Gala i kaluar. Të famshmit si Mindy Kaling dhe Adam Rippon u argëtuan gjithashtu edhe Katy Perry madje ndau një foto të barkut të rrumbullakosur.

G.T/GotaNews


TË NGJASHME