HomePolitikë

Meta-Clintonit: Mirënjohje përjetë SHBA-së

Presidenti Ilir Meta ishte ditën e sotme i pranishëm në 20-vjetorin e hyrjes së NATO-s në Kosovë.

“Gëzuar 20-vjetorin e lirisë Kosovë?? e dashur! Falënderim dhe mirënjohje përjetë SHBA??, NATO-s dhe Presidentit Klinton!”, ka shkruar presidenti në facebook.

Ndërkohë në ceremoninë e përvjetorit morën pjesë edhe ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete të tjera vendore e ndërkombëtare.


TË NGJASHME