HomeLajmi i Fundit

Meta homazhe tek memoriali i Ibrahim Rugovës: Historia e re e Kosovës ka në themel veprën e ndritur të Presidentit

“Historia e re e Kosovës dhe e kombit shqiptar ka në themelet e veta emrin dhe veprën e ndritur të Presidentit Rugova”. Kështu deklaron presidenti Ilir Meta sot teksa ka kryer homazhe në memorialin e liderit historik i Kosovës, Ibrahim Rugova.

Pasi është përkulur në shenjë mirënjohje për kontributin dhe ka vendosur një kurorë me lule në vendin ku prehet Rugova, kreu i shtetit shqiptar thekson se vizioni i ish-presidentit për Kosovës, është shembull frymëzimi.