HomePolitikë

Meta mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare, i pranishëm edhe Rama

Kreu i shtetit Ilir Meta prej orës 08:30 në Presidencë ka mbledhur Këshillin e Sigurisë Kombëtare pas tërmetit tragjik që goditi vendin mëngjesin e së martës së kaluar.

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat përgjegjës në këtë format kanë konfirmuar pjesëmarrjen.

Burime nga mbledhja bëjnë me dije se në takim nuk është i pranishem kreu i PD-se, Lulzim Basha dhe i ngarkuari me punë i kryeministit për menaxhmin e emergjencës, ministri Bledi Çuçi.

meta rama2

TË NGJASHME