HomePolitikë

Meta njofton konferencë të jashtëzakonshme

Presidenti Ilir Meta ka njoftuar një konferencë të jashtëzakonshme për mediat në orën 11:30, përmes një njoftimi të shkurtër nga zyra e shtypit të Presidencës.

“Ne ora 11.30, konference e jashtëzakonshme e Presidentit te Republikës Sh.T.Z Ilir Meta.”, thuhet në njoftimin e zyrës së shtypit.

Asyeja e kësaj konference nuk është bërë e qartë akoma.

Shtojmë këtu edhe fatin se ditën e mërkurë Kuvendi miratoi dhe ligjin për gjyqtarët, të cilët nuk do të betohen para Presidenti, çka ka sjellë sërish përplasje mes mazhorancës dhe institucionit të Presidentit.

K.S/ GotaNews


TË NGJASHME