HomePolitikë

Meta takon Macron, ja mesazhi i tij

meta-macron

Presidenti i vendit, Ilir Meta është pritur në një ceremoni zyrtare në Francë nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron.

Kreu i shtetit shqiptar ka publikluar në faqen e vet në “Facebook”, videon e pritjes nga Macron dhe një pjesë të takimit mes tyre.

Statusi

Kënaqësi e veçantë të takohesha mbrëmë me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, me rastin e Forumit të Parisit për Paqen! Bashkëpunimi me Francën, shumë i rëndësishëm për të ardhmen tonë europiane! ??


TË NGJASHME