HomeShowbiz

Michael Buble mbrohet nga gruaja pas akuzave për “sjellje abuzive”

Gruaja e Michael Buble Luisana Lopilato ka hyrë në mbrojtje të këngëtarit pasi ai u akuzua për “sjellje abuzive” në një video të kohëve të fundit.

Fansat ishin në krah të këngëtarit pasi u akuzua se “ka shtyrë me bërryl” dhe “ka kapur me forcë” gruan e tij Luisana gjatë një videoeje të postuar së fundmi në mediat sociale. Dyshja po komunikonte ne fansat në një Instagram Live dhe në një moment Michael, 44 vjeç, u shfaq duke shtyrë me bërryl gruan e tij para se ta kapte nga krahët dhe ta tërheqë atë në një përqafim.

Ndërsa 32-vjeçarja Luisana – e cila ka tre fëmijë me Michael – pati një buzëqeshje dhe nuk dukej se ishte në ankth, fansat kritikuan veprimet e këngëtarit në mediat sociale.

Me klipin që u shpërnda në internet, dikush shkruajti: ‘Ju lutem më tregoni se çfarë mendoni për këtë … për të gjithë ne është e qartë, një burrë që abuzon me gruan e tij, mënyrën se si e kapi për krahu … ky është Michael Bublé … “.
Një tjetër i sugjeroi modeles dhe aktores argjentinase që të “vraponte”.

Dyshja janë martuar që nga viti 2011 (Fotografia: WireImage)

Megjithatë të tjerët i panë veprimet e tij si “lojë”, me fansat që vinin në mbrojtje të këngëtarit.
Në mesin e reagimit, ndërsa Michael – i cili u martua me Luisana pasi u takua gjatë përgatitjeve të këngës së tij “Haven’t Met You Yet”. Megjithatë – ende nuk do t’i adresojë publikisht kërkesat, Luisana ndau një mesazh, duke insistuar se ajo ishte mirë.

Ajo shtoi se njerëzit që përhapin thashethemet janë “duke bërë dëm dhe duke përfituar nga kjo pandemi” ndërsa po “mosrespektojnë” familjen e saj.
Duke ndarë një mesazh tjetër këtë javë, aktorja publikoi një video, e përkthyer nga Hola në të cilën ajo tha: ‘Unë kam parë mesazhet e tuaja gjatë fundjavës dhe jam shumë mirënjohëse. Faleminderit për shqetësimin.

Ajo shtoi: ‘Është shumë e rëndësishme që t’i kushtojmë vëmendje këtyre problemeve që janë përmendur dhe që jam me fat që nuk i vuaj. ‘Por është e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje për të ndihmuar gratë që e kalojnë atë. ‘Çifti u martua në vitin 2011 dhe bashkë kanë fëmijët Noe, pesë vjeç, Elias, tre dhe Vida, shtatë muajshe.

Në vitin 2016 ata u shqetësuan, pasi, në moshën vetëm tre vjeç, djali i madh i Michael dhe Lusiana Noah u diagnostikua me kancer të mëlçisë. Ai është shëruar që nga ajo kohë dhe është pa kancer.

©G.T/GotaNews


TË NGJASHME