HomePolitikë

“Minishengeni Ballkanik”, Edi Rama mbërrin në Ohër

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut, ndërsa është takuar edhe me dy homologët e tij  si Aleksandër Vuçiç dhe Zoran Zaev.

Shefi i qeverisë shqiptare ndodhet në Ohër  në kuadër të Samitit për Zbatimin e katër lirive të Bashkimit Europian, ku përfshihen lëvizja e mallrave, njerëzve, produkteve dhe shërbimeve. Ky është takimi i dytë mes tre kryeministrave.

Takimi i parë u zhvilluan në kryeqytetin e Serbisë pak ditë para se Këshilli i Evropës të jepte verdiktin për negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.


TË NGJASHME