HomeShowbiz

Mirësevini brenda shtëpisë surrealiste të Demi Lovato-s në LA

Demi Lovato mund të jetë një yll botër, por thonë që edhe VIP-at në fund të ditës janë njësoj si ne. Pasi kaloi muaj të tërë në karantinë si e gjithë bota, kantautorja ishte gati për të blerë shtëpinë e saj të re në Los Anxhelos që i përmbushte të gjitha kërkesat e saj.

Me gjashtë dhoma gjumi dhe shtatë banja të shtrira në 8,500 metra katrorë, kjo shtëpi moderne në fermën Studio City ofroi kanavacën e zbrazët për të cilën Lovato kishte ëndërruar gjithmonë. Një tjetër bonus ishte teatri dhe, natyrisht, pishina e oborrit të shtëpisë. “Më pëlqen hapësira e jashtme,” shpjegon artistja. “Më pëlqente gjithashtu që kishte gjithçka që më nevojitej – kishte shumë shtëpi që ishin të bukura, por nuk kishte një shtëpi që mund të kishte një dhomë për glam, një dhomë për pajisjet e mia, një dhomë për studion time. … Gjithashtu, atmosfera ishte vërtet e bukur dhe thjesht u dashurova me të kur e pashë.”

Në këtë shtëpi Lovato konceptoi “Holy Fvck”, albumin e saj të tetë të plotë me Island Records. Ishte kulmi i rilindjes së 30-vjeçares dhe gjithashtu shënon një rikthim në rrënjët e saj rock dhe pop-punk. Projektimi i kësaj shtëpie ishte një proces që paralelizoi vetë atë dhe rrugëtimin personal. Këtë herë, Lovato dëshironte që çdo centimetër i hapësirës të mishëronte plotësisht personalitetin e saj dhe ndjenjën e rrjedhshmërisë që vazhdon të formësojë identitetin e saj.

“Doja që të ishte një ambient shumë queer”, tha këngëtarja. “Ka gjithashtu shumë fuqizim femëror, kështu që pjesët që përfaqësojnë figurën e femrës ishin shumë të rëndësishme për mua. Ne jetojmë në një botë që ju pengon të respektoni trupat femërorë, kështu që unë dua që ajo të shfaqet para fytyrës suaj në shtëpinë time.”

Hyrja ngjall një energji të qetë me një numër të pakët objektesh. Piktura “RL032 No Tittle” nga Ko Kirk Yamahira varet mbi një karrige Ekstrem. Në tavolinën Italia vendoset një vazo e lakuar me një stol Alvar Aalto të zi. Në cep mund të vërehet një derë Ettore nga Magis.

Burimi: architecturaldigest.in | Përktheu dhe përshtati: GOTA NEWS ALBANIA


TË NGJASHME