HomeModa

Mirësevini në sfilatën e Chanel Couture Pranverë 2019

Parajsa e elegancës: Mirësevini në sfilatën e Chanel Couture Pranverë 2019 

 

Nderkohë qe bora ka mbuluar rrugët e Parisit, brenda Grand Palais ku stilisti Karl Lagerfeld shfaqi koleksionin e tij Couture të Chanel për Pranverë 2019, ishte një botë krejt tjetër dhe një kthim pas në verën e “Vilës Chanel”.

Ambientet mahnitëse ku u zhvilluar sfilata të kujtonin një vilë në Monte Karlo ose në jug të Francës, me palma, një shkallë të madhe të dyfishtë që të çonte në një lëndinë të kuruar me një pishinë gjigande në qendër.


TË NGJASHME