HomeShowbiz

Miss Gjermania, juria vetëm me gra përzgjedh 35-vjeçaren

Edicioni i këtij viti i kompeticionit “Miss Germany” ishte shumë ndryshe nga herët e tjera dhe me plot surpriza.

35-vjeçarja, Leoni fon Has, u kurorëzua si mbretëresha e bukurisë gjermane. Ajo ishte konkurrentja më e madhe në moshë dhe një mama single, por kjo nuk e pengoi sipërmarrësen që të merrte pjesë.

Për herë të parë në historinë e konkursit të bukurisë nuk pati sfilata me bikini dhe përzgjedhja e misit u bë nga një juri vetëm me gra.

35-vjeçarja mposhti në treshen finaliste Miss Bavarinë, 22-vjeç, dhe Miss Hamburgun 23 vjeç. 


TË NGJASHME