HomePolitikë

Mogherini vjen në Tiranë, me kë pritet të takohet

Përfaqësuesja e lartë për politikën e jashtmë në BE, Federica Mogherini pritet që ditën e sotme të mbërrijë në Tiranë, në kuadër të Brdo Brijunit, që do të zhvillohet nesër.

Mogherini mbërrin sot në orën 16.30, ku do të pritet nga kryeministri Edi Rama.

Ndërsa pas këtij takimi pritet që të mbajnë dhe një konferencë të përbashkët për shtyp.


TË NGJASHME