HomeSport

Morata në Barcelonë?

Spanjolli pritet të largohet nga Chelsea.
Barcelona po e konsideron transferimin e Alvaro Morata në formë huazimi

Sulmuesi pritet të largohet nga Chelsea, agjenti i tij aktualisht është në bisedime me Sevilla dhe Atletico Madrid, për të interesim ka shfaqur edhe Milan.

Ndërsa Barcelona është skuadra e fundit që po interesohet për spanjollin, dhe me rast se bëhet ky transferim, atëherë fansat e Real Madrid do të zemërohen, pasi Alvaro Morata ka qenë pjesë e Real Madrid në të kaluarën.

Alvaro Morata ishte pjesë e Real Madridit për pesë stinore, ku ka shënuar 31 gola në 95 paraqitje.

26-vjeçari në këtë stinor ka shënuar 9 gola në 24 paraqitjet me Chelsea.


TË NGJASHME