HomeSport

Mos e humbisni! Gjatë dhënies së “Topit të Artë”, Messit i ndodh e papritura me një fans të Ronaldos (Video)

Pasi u njoftua se argjentinasi Lionel Messi fitoi çmimin “Topi i Artë” për lojtarin më të mirë në botë në vitin 2021, çështja zemëroi një numër të madh futbolldashës dhe tifozësh të cilët e panë se ai nuk e meritonte çmimin këtë herë. Ylli i Paris Saint-Germain u nderua me Topin e Artë të prezantuar nga revista e famshme franceze “France Football”, në një ceremoni të mbajtur të hënën në Paris, për herë të dytë radhazi dhe të shtati në historinë e saj.

Ndërsa Messi po qëndronte pranë gruas dhe fëmijëve të tij për të bërë foto nga ceremonia, një tifoz doli mes turmës duke bërtitur: “A më dëgjon, Messi? Ronaldo është më i mirë se ju.” Por Messi tregoi pak interes dhe vazhdoi rrugën drejt teatrit “du Chatelet”, për të festuar fitoren e tij në titull.

Kjo është hera e shtatë që ylli argjentinas 34-vjeçar fiton këtë çmim, duke mposhtur rivalin e tij tradicional, Cristiano Ronaldo, i cili e fitoi këtë çmim pesë herë.

Disa konsideruan se çmimi ishte kulmi më i mirë i karrierës futbollistike të Messit dhe se ai nuk do të mund ta merrte më, ndërsa disa ia atribuan këtë çështje komplimenteve nga revista franceze, për klubin francez në të cilin është i pranishëm ylli argjentinas. Me Argjentinën, Messi fitoi titullin e parë në karrierën e tij, Kupën e Amerikës, të cilën disa e konsideruan si një nga arsyet e marrjes së çmimit.

Ylli argjentinas fitoi edhe golashënuesin më të mirë të këtij viti në Ligën Spanjolle “La Liga” me Barcelonën, si dhe ngriti Kupën e Mbretit me skuadrën katalanase.


TË NGJASHME