HomeSociale

Moti për sot, 13 prill 2020

moti

Ky është moti për sot këtu në GotaNews, datë13 prill 2020.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat gjatë pasdites do të shtohen dhe në zonat thella malore do rrisin mundesine e reshjeve të shiut.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 05ºC në 15ºC, në zonat e ulëta nga 10ºC në 23ºC dhe në zonat bregdetare nga 14°C në 24ºC.

Era do të fryejë në drejtim Jugor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 3-4 ballë.


TË NGJASHME