HomeShowbiz

Mozzik kryeson top-listat gjermane

Mozzik më 14 shkurt lançoi projektin e tij të ri, në gjuhën gjermane.

“Auf Wiedersehen” titullohej kënga por në pjesën e fundit Mozzik e mbylli në gjuhën shqiptare.

Kjo këng ka arritur miliona klikime ne Youtube por gjithashtu po bën namin në Gjermani dhe po kryeson top-listat muzikore.

Ai po “konkurron” hapur Loredanën, këngët e të cilës po pëlqehen e dëgjohen shumë në Gjermani. Ashtu si Mozzik, edhe Loredana kan kryesuar prej javësh top-listat gjermane.

Reperi ndërkohë që shijon suksesin e këngës së re, ka lajmëruar se po punon edhe për projekte të reja që do të vijnë shumë shpejt.


TË NGJASHME