HomeLajmi i Fundit

Mumbai, shiu më i madh në dekadë shkakton 15 të vdekur

Shiu i madh ka shkaktuar të paktën 15 vdekje dhe shkaktoi ndërprerje masive të hekurudhave, rrugëve dhe transportit ajror në kryeqytetin financiar të Indisë, Mumbai, raporton “Bbc”.

Mumbai u ballafaqua me kaos pas reshjeve të mëdha të shiut.

Viktimat vdiqën kur një mur u rrëzua në orët e hershme të së martës pas reshjeve të vazhdueshme për dy ditë.

Autoritetet kanë shpallur një ditë pushimi të martën dhe kanë kërkuar që njerëzit të qëndrojnë brenda.

Zyrtarët e departamenteve të Met kanë konfirmuar se kjo është shiu më i rëndë në qytet për një dekadë, transmeton lajmi.