HomeShowbiz

‘Muzika ime nuk u vlerësua kurrë’, përlotet reperi shqiptar

Ashtu si ne kemi pritshmëri të larta për këngët e hitet e artistëve tanë të preferuar, po ashtu dhe artistët vetë kanë pritshmëri të larta se si muzika e tyre do të pritet nga publiku.

Ndonjëherë projektet e tyre muzikore rezultojnë në sukses e herë të tjera edhe pse një këngë mund të jetë shumë e mirë nuk merr vlerësimin e duhur.

Kjo gjë ka ndodhur dhe me reperin e njohur shqiptar Gashi.

Reperi ka shpërthyer së fundmi në të qara në një postim në Instagram ku ka rrëfyer se është i mërzitur pasi muzika e tij nuk po vlerësohet siç duhet. Sipas revistës prestigjioze “GQ” hiti i Gashit është renditur i katërti ndër këngët më të mira të vitit 2019-të.

“Po qaj sepse muzika ime kurrë nuk u vlerësua. ‘My year’ duhet të kishte arritur më lart nga ç’është. Shpresoj që kur të vdes të gjithë të luani këtë këngë çdo vit të ri”, ka shkuar reperi pranë videos të cilën më pas u pendua dhe e fshiu nga profili i tij.

wgvserbt.jpg

TË NGJASHME