HomeShowbiz

Naomi Campbell ngre zërin ndaj rracizmit, më kanë diskriminuar

Naomi Campbell, ka folur haptazi për kohën kur ajo ishte diskriminuar në industrinë e modës për shkak të ngjyrës së lëkurës së saj.

Naomi shprehet se kishte ndjerë racizmin pergjtë këtij viti, derisa po largohej nga një hotel në Kanë të Francës, në edicionin e sivjetmë të festivalit të filmit.

Image result for naomi campbell

Isha së fundmi në një qytet në jug të Francës, në kohën e Festivalit të Filmit në Kanë dhe isha ftuar të merrja pjesë në një event të organizuar në një hotel emrin e të cilit nuk do e përmend”, ka thënë ajo për revistën Paris Match.

“Një djalë që rrinte te hyrja nuk më njohu dhe nuk po më linte të futesha në hotel me miken time, për shkak të ngjyrës së lëkurës sime, derisa njerëzit e tjerë po i lejonte të futeshin brenda”, ka deklaruar modelja, e cila ka vendosur ta ngrehë zërin kundër racizmit!

Image result for naomi campbell cannes


TË NGJASHME