HomeSport

Napoli nuk ka mundur të marrë më shumë se një pikë

Napoli ka rrëshqitur sërish. Pas barazimit 0-0 me Fiorentinën, skuadra e Carlo Ancelottit ka barazuar 0-0 edhe me Torinon.
Risultati immagini per napoli
Napoli tentoi me të gjitha forcat për të shënuar golin që do t’ia siguronte tri pikë, por nuk arriti të gjejë, teksa në minutën e 90 mbeti edhe me një lojtar më pak, Allan u ndëshkua me të kuq
Risultati immagini per napoli

Në këtë ndeshje nga fillimi luajti më në fund mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, i cili nuk po ka shumë minuta me trajnerin e ri, Ancelottin.Risultati immagini per hysaj

Pas këtij barazimi, diferenca tani mes Juventusi dhe Napoli është shumë më e madhe dhe duket se ka përfunduar gjithçka sa i përket titullit.

Juve tani ka 13 pikë më shumë se Napoli, 66 me 53.


TË NGJASHME