HomeShowbiz

Ndarja e çmimeve “MTV Movie & TV Awards”, ja fituesit

Në ndarjen e çmimeve “MTV Movie & TV Awards”, ceremonia e të cilës u prezantua nga aktori Zachary Levi, kryesoi “Avengers: Endgame”, që u vlerësua me trofeun “Filmi më i mirë”, “Heroi më i mirë” dhe “Personazhi më i mirë negativ”. “Game of Thrones” u vlerësua si “Seriali më i mirë”.

Lady Gaga u nderua me trofeun “Best Performance” për “A Star is Born”. Kënga “Shalloe” u vlerësua si “Best Musical Moment”.

Ja çmimet e ndara në “MTV Movie&TV Awards”:

BEST MOVIE: Avengers: Endgame

BEST SHOW: Game of Thrones

BEST PERFORMANCE IN A MOVIE: Lady Gaga (Ally) – A Star Is Born

BEST PERFORMANCE IN A SHOW: Elisabeth Moss (June Osborne/Offred) – The Handmaid’s Tale

BEST HERO: Robert Downey Jr. (Tony Stark/Iron Man) – Avengers: Endgame

BEST VILLAIN: Josh Brolin (Thanos) – Avengers: Endgame

BEST KISS: Noah Centineo & Lana Condor (Peter Kavinsky & Lara Jean) – To All the Boys I’ve Loved Before

BEST FIGHT: Captain Marvel – Captain Marvel vs. Minn-Erva

MOST FRIGHTENED PERFORMANCE: Sandra Bullock (Malorie) – Bird Box

BEST DOCUMENTARY: Surviving R. Kelly

BEST HOST: Nick Cannon – Wild ‘n Out

BEST MUSICAL MOMENT: A Star Is Born, “Shallow”.


TË NGJASHME