HomeSport

Ndeshja Angli-Kosovë

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e tretë me Vedat Muriqnin dhe atë të dytë me Valon Berishën sërish. Sancho shënoi golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas.

Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1, me një autogol nga kosovari Vojvoda.

Kane e nxori Anglinë nga telashet duke shënuar golin e dytë në minutën e 19-të.

Berisha shënoi për Kosovën që në minutën e parë, dhe Anglia u përgjigj në minutën e tetë duke barazuar me Sterling


TË NGJASHME