HomeSociale

“Ndihemi të rrezikuar”, bluzat e bardha ndërpresin punën në shenjë solidariteti të kolegëve të dhunuar

Një ditë pas dhunimitmjekëve teksa po kryenin detyrën e tyre mjekë, pacientë por edhe qytetarëLezhë kanë dalë në mbështetje të tyre. Në shejë solidariteti për të mbrojtur të drejtat e tyre ata kanë vendosur të protestojnë dhe kanë ndërprerë punën në spital.

Kujtojmë që dje u sulmua një mjek në spitalin e Lezhës, ku u qëllua me sende të forta nga një prej familjarëve të një pacienti, ndërkohe që që në të njëjtën kohë edhe në QSUT ndodhi një incident i tillë, një specializante u dhunua nga një i afërm i dehur i një pacienteje që mjekja po i shërbente.


TË NGJASHME