HomeSociale

Ndihma e BE për luftën ndaj koronavirusit, mesazh falenderimi nga presidenti Meta

I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i presidentit Ilir Meta pas ndihmës që Bashkimi Europian vendosi të japi për Shqipërinë, në luftën kundër koronavirusit.

Nëpërmjet një statusi në facebook, Meta ka falenderuar BE dhe ka rishpërndarë edhe njëherë statusin e ambasadorit Soreca.

Postimi i plotë:

“Një ndihmë e çmuar në betejën kryesore për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve tanë! ?????”, shkruan Meta.

Presidenti ka shpërndarë në profilin e tij deklaratën e ambasadorit të BE, Luigi Soreca i cili njoftonte:

“I lumtur të njoftoj ndihmën konkrete të BE-së ?? për #Shipërinë ?? në luftën kundër #COVID19.

?4 mln€ për pajisje dhe mbështetje shëndetësore
?11 mln€ për mbrojtjen sociale
?deri në 35 mln€ për rimëkëmbjen ekonomike.

BE-ja është gjithmonë me ?? në kohë nevoje. Jemi gjithmonë me Shqipërinë.”

"I lumtur të njoftoj ndihmën konkrete të BE-së ?? për #Shqipërinë ?? në luftën kundër #COVID19.?4 mln€ për pajisje dhe…

Posted by European Union in Albania on Tuesday, March 24, 2020

TË NGJASHME