HomeLifestyle

Ndiqni mënyrat e thjeshta për të krijuar një freskues natyral

Ritmi i shpejtë i jetës sonë do të thotë se shpeshherë e injorojmë aroma e keqe e cila mund të ketë ndikime në disponimin dhe emocionet tona.

Por imagjinoni tani aromat tuaja të preferuara: qoftë nëse është  aroma e një buke të sapo pjekur, aroma e një kafeje të ngrohtë, apo aromat e freskëta të pyllit.

Lajmi i mirë është se  aroma të freskëta mund të bëni edhe ju vetë në shtëpinë tuaj – dhe pa përdorimin e kimikaleve.

Freskuesi natyral i ajrit me portokall, xhenxhefil dhe bajame

Përzierja e aromës së ëmbël të bajameve me aroma e lëngshme të portokajve, e krijon një aromë të përsosur.

Preni një portokall në copa të trasha të rrumbullakta, vendoseni në një kavanoz, dhe derdhjani pak ujë.

Pastaj shtojani disa rriska limon për ta freskuar edhe më shumë aroma. Gjithashtu mund të përdorni edhe xhenxhefil të freskët të prerë nëcopa të vogla.

Në fund, shtojani disa pika aromë bajame


TË NGJASHME