HomePolitikë

Negociatat, Bregu: Shtyrja e mëtejshme e negociatave është rrezik

Sekretarja e përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka reaguar në lidhje me negociatat për anëtarësim në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Përmes një postimi në twitter, ajo shprehet se vendimi për shtyrjen në vjeshtë, është rrezik.

“Cmimi i shtyrjes se metejshme te vendimit per hapjen e negociatave me Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut, me pak fjale, eshte rrezik! Cdo moment pozitiv mund te rreshkase lehtesisht nese perspektiva e anetaresimit do vijoje te terhiqet zvarre‘, shkruan Bregu.


TË NGJASHME