HomeShëndeti

Nënat e famshme që ndanë me krenari fotot e tyre menjëherë pas lindjes

Duke thyer stigmën që rrethon peshën pas shtatzënisë dhe strijat, gratë e famshme po “përqafojnë” trupat e tyre për të frymëzuar gratë e tjera që të bëjnë të njëjtën gjë.

Sipas ekspertëve, 10% e nënave të reja bien në depresion pas lindjes. Disa nga arsyet qëfshihen prapa kësaj janë pesha e shtatzënisë dhe çështjet e imazhit të trupit.

Do ju përcjellim disa fotografi të këtyre nënave të fuqishme se nuk ka asgjë të keqe të kesh një trup “mami”.

1. Amy Schumer

2. Ashley Graham

3. Chrissy Teigen

4. Jessie James Decker

5. Hilaria Baldwin

6. Millie Mackintosh

7. Gemma Atkinson

8. Audrey Roloff

9. Ali Manno Fedotowsky

10. Tia Mowry

11. Jamie Otis

12. Rachel Platten

13. Cardi B

14. Kourtney Kardashian

Si ishte përvoja juaj pas shtatzënisë? Ndani me ne fotot tuaja para dhe pas në komente dhe le të ngremë për dolli për gruan!

Burimi: Bright Side


TË NGJASHME