HomeSport

Nevil Dede largohet nga pankina/ Shokohet Tirana, shkak mosdakortësimi për formacionin

Gjatë ditës së sotme një mosmarrëveshje që tronditi të gjithë ka ndodhur pak minuta para nisjes së ndeshjes mes Laçit dhe Tiranës, ku Nevil Dede largohet nga pankina e skuadrës bardheblu, pas mosmarrëveshjeve me presidentin e klubit Refik Halili.

5. Halili Nuk Dorezohet Presidenti I Tiranes Flet Pas Derbit, Titulli Objektiv I Vetem

Shkak për debatin e tyre ishte bërë një mosdakortësim lidhur me zgjedhjen e teknikut të formacionit.

Dede u largua në mënyrë demonstrative, vetëm pas çaste para fillimit të ndeshjes. Pas këtij akti skuadra bardheblu është udhëzuar në panikë nga drejtori sportiv Tefik Osmani.


TË NGJASHME