HomePolitikë

Nga Turqia drejtë Greqisë/ Rama paralajmëron vizitën në Athinë

Pas vizitës në Turqi, kryeministri Edi Rama, ka lajmëruar se menjëherë do të zhvillojë një vizitë zyrtare edhe në Greqi, ku pritet të takohet me homologun grek Kyriakos Mitsotakis dhe Ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias.

Ende nuk bëhen të ditura çështjet që do të diskutohen, por ajo që pritet nga të gjithë është diskutimi për çështjen e detit Jon, si dhe marrëdhëniet ndërmjet vendeve, si dhe marrëdhëniet mes Greqisë dhe Turqisë.

Kjo është hera e dytë që kryeministri Edi Rama shkon në Athinë menjëherë pas vizitës në Turqi.


TË NGJASHME