HomeLajme

Ngjarja e Rrëshenit, çfarë ndodhi mbrëmjen e djeshme?

Detaje të reja kanë dalë në dritë mbi ngjarjen e Rrëshenit, aty ku makineritë e firmës që do të ndërtojë hidrocentralet në zonën e Kaçinarit u dogjën gjatë natës së djeshme.

Po kështu, pre e dhunës ranë edhe 2 të rinj që punonin si roje të makinerive.

Sipas informacioneve të marra kanë qenë 4 persona që kanë dhunuar dy të rinjtë e zënë në befasi, të cilët janë banorë të Kaçinarit, ku nën kërcënimin e armës i kanë lidhur dhe u kanë vendosur flakën 4 automjeteve.

Makineritë janë djegur me benzinë dhe sipas policisë po shihen kamerat e sigurisë së karburantëve për të kuptuar se ku autorët mund ta kenë marrë benzinën , me qëllim identifikimin e tyre.


TË NGJASHME