HomePolitikë

Ngjarja në Rinas, çfarë i kërkoi opozita e re Lleshajt

Deputetët e opozitës së re kërkojnë interpelancën e parë me qeverinë. Ata kanë kërkuar që ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj t’u japë shpjegime për grabitjen e ndodhur në Rinas.

Mësohet se interpelanca do të mbahet këtë të enjte dhe kërkesa e 11 deputetëve të opozitës ka si pyetje kryesore planin e masave të marra nga institucionet ligjzbatuese për mbrojtjen e sigurisë kombëtare.


TË NGJASHME