HomePolitikë

Ngjela: Metën e kap reforma në drejtësi nuk shpëton dot

Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në emisionin ‘Open’ ka folur në lidhje me deklaratën që presidenti Meta bëri ditën e djeshme, teksa ky i fundit tha se për të mos lejuar instalimin e një junte ushtarake ishte i gatshëm të sakrifikonte edhe jetën. Sipas tij Presidenti nuk shpëton dot, pasi e kap reforma në drejtësi, dhe për këtë është mirë të gjejë një avokat.

“Metën e kap reforma në drejtësi nuk shpëton dot. Po përpiqet të krijojë destabilitet. Meta nuk bën dot amulli pasi Parlamenti ka bërë dy të tretat që i pranon edhe politika e lartë perëndimore. Erdhi në politikë me kostum turk e me sandale. Është mirë të gjejnë avokat”, u shpreh Ngjela.


TË NGJASHME