HomeSociale

Nis seanca, minatorët protestë para Kuvendit

Një grup minatorësh po zhvillojnë një protestë para Parlamentit ndërsa kërkojnë miratimin e statusit, dhe shprehen kundër projektligjit që pritet të miratohet sot në Kuvend.

Nga ana tjetër edhe minatorët e Korçës, Devollit dhe Ersekës kanë organizuar sot protesta para Prefekturës me po të njëjtat kërkesa.


TË NGJASHME