HomeShëndeti

Një dietë ushqimore për të luftuar gripin

Nëse nuk e dinit ka edhe dieta për të luftuar gripin. Një dietë e quajtur ketogjenike mund të luftojë virusin e gripit më shumë se ushqimet me karbohidrate.

Kjo dietë përmban mish, peshk, dhe perime, të cilat aktivizojnë një nëndegë të qelizave “T” në mushkëri që janë imune ndaj gripit dhe rrisin prodhimin e qelizave mukozale.

Rezultate imazhesh për Provoni këtë dietë ushqimore për të luftuar gripin

Ndër ushqimet që mund të konsumoni më shumë për këtë dietë janë: djathi, avokado, mishi, peshku, ushqimet e detit, vezë, vaj kokosi, vaj ulliri, boronica, fruta të thata, caj dhe kafe pa sheqer, cokollatë e zezë.


TË NGJASHME