HomeSport

Një shqiptar shënon “Golin e Dekadës” për klubin e njohur anglez

Futbollisti shqiptar i Zvicrës Pajtim Kasami mori lajmin e gëzuar nga ish-skuadra e tij Fulhami.
27-vjeçari, i cili aktualisht aktivizohet me Sionin në kampionatin zviceran u vlerësua për supergolin e shënuar ndaj Kristal Palasit në vitin 2014 në kampionatin anglez si “Goli i Dekadës së Kaluar të Fulhamit”. Gati 5 vite më parë, Kasami kontrolloi topin me gjoksin dhe shënoi fluturimthi ndaj Kristal Palasit.

Për këtë vlerësim, ai ka shprehur falenderimet dhe mirënjohjen për tifozët e Fulhamit dhe se e kupton sot shumë mirë rëndësinë e tij goli.

“Dua t’i falënderoj të gjithë ata që kanë votuar golin tim si ‘Golin më të bukur të Dekadës’. Kjo do të thotë shumë për mua. I vlerësoj po ashtu shumë mesazhet e bukura që kam marrë. Goli im erdhi në mënyrë instiktive, nuk e kam menduar shumë, kurse tani që kanë kaluar mëse 5 vite, e kam kuptuar se me të vërtetë ishte një nga golat më të bukur që i kam shënuar”, shprehet Kasami.


TË NGJASHME