HomeLifestyle

Njihuni me këngën më të dëgjuar të dekadës

Këngët më të dëgjuara të dekadës janë zbuluar nga PPL dhe BBC Radio 2.

Lista e 10 këngëve më të mira të vitit 2010 bazuar në shifrat e transmetimeve në televizione dhe radio në Mbretërinë e Bashkuar, përfshin një mori emrash të njohur, nga Pharrell Williams te Adele.

Vendi i parë është i zënë nga Pharrell Williams me këngën e tij “Happy”, që u publikua fillimisht për filmin viztatimor, “Despicable Me 2”.

“Happy’’ kaloi katër javë, jo radhazi, në krye të listave të Mbretërisë së Bashkuar në vitin 2013 dhe fitoi një Grammy.

Më poshtë keni listën e plotë me 10 këngët më të dëgjuara të dekadës!

“Happy” – Pharrell Williams

Pharrell Williams - Happy (Official Music Video) - YouTube

“Rolling In The Deep” – Adele

ADELE [Rolling In The Deep] | I made it on my MacBook and yo… | Flickr

“Moves Like Jagger” – Maroon 5 featuring Christina Aguilera

Christina Aguilera and Maroon 5 Shoot 'Moves Like Jagger' Video

“Get Lucky” – Daft Punk featuring Pharrell Williams and Nile Rodgers

Daft Punk - “Get Lucky” featuring Pharrell Williams and Nile ...

“Can’t Stop The Feeling!” – Justin Timberlake

It's A Non-Stop Dance Fest In Justin Timberlake's Official Video ...

“I Gotta Feeling” – Black Eyed Peas

Black Eyed Peas - I gotta feeling HQ - YouTube

“Uptown Funk” – Mark Ronson featuring Bruno Mars

Mark Ronson - Uptown Funk (Official Video) ft. Bruno Mars - YouTube

“Counting Stars” – OneRepublic

OneRepublic - Counting Stars (Official Music Video) - YouTube

“Forget You” – CeeLo Green

Cee Lo Green - Forget You Bass Transcription by Andreas Farmakalidis

“Sex On Fire” – Kings Of Leon

Meaning of "Sex On Fire" by Kings Of Leon - Song Meanings and Facts

TË NGJASHME