Aktualitet Lajme Sociale

Njoftim të ri për ata që po aplikojnë për llotarinë

Ambasada e SHBA për ata që nuk kanë aplikuar ende për Llotarinë Amerikane. Me anë të një postimi në faqen zyrtare ambasada njofton se aplikantëve që u shfaqet mesazhi gabim gjatë regjistrimit duhet të njohin disa rregulla dhe të mos tremben se ka zgjidhje.

Njoftimi sqarues:
“Departamenti i Shtetit është në dijeni që disa aplikantëve u shfaqet një mesazh gabimi kur përpiqen të kryejnë aplikimin për t’u regjistruar për Programin e Llotarisë DV-2020 ose për të kontrolluar statusin e tyre. Zyrtarët aktualisht po punojnë për të rregulluar këtë çështje. Nëse hasni një problem gjatë procesit të aplikimit për Lotarinë, lutemi provojeni më vonë”.

 

Related posts

Shpërthim në një spital, 10 të vrarë

Klaudia gotanews

Haziri: Ka ndodhur rikthimi i madh pas 12 vjetësh…

Mila

Ruçi: Europa nuk është e sigurt me Ballkanin jashtë BE-së

Klaudia gotanews
Na Kontaktoni!