HomeShowbiz

Notis Sfakianakis vjen në Tiranë, plas sherri mes shqiptarëve!

Këngëtari i njohur grek Notis Sfakanakis, do të vijë në Shqipëri për të mbajtur një koncert në “Pallatin e Kongresit”.

Por vizita e tij në Shqipëri ka shkaktuar debate të shumta.

Kjo, për shkak se ai konsiderohet si antishqiptar.

Ndaj, nëpër mediat sociale kanë nisur thirrjet për bojkotimin e koncertit të tij në Tiranë.

Thirrje që i është bashkuar edhe këngëtari Elton Deda.

“Nese ato qe thuhen per kete kengetar ketu, qendrojne, une si individ dhe si artist qe tolerancen ndaj homologeve te mi e kam tejet te ekzagjeruar, do behesha me deshire nje nxites i bojkotit.

Njerezit qe hane aty ku kane peshtyre gjithmone ma kane shpifur.

Shpresoj qe te mos jete ashtu sic shkruhet ne kete shkrim, se perndryshe do ishte teper e ulet ti dhurosh duartrokitje dhe te paguash dike, qe te ka konsideruar race inferiore”, shkruan Elton Deda/gazetatema.net


TË NGJASHME