HomeSociale

Nuk është mit! Ja si të përfitoni nga efektet ‘magjike’ të spérmës

Kur bëhet fjalë për séksin oral, kënaqësia është përfitimi kryesor që të dy partnerët marrin. Por a keni dëgjuar për “terapinë e spérmës?” Në vend që të mendoheni dy herë për ta gëlltitur apo nxjerrë jashtë, lexoni sëmundjet që shëron dhe benefitet që ka. Spérma është e mbushur me proteina dhe vitamina si Vitamina B12, C, kalciumi, magnezi, fosfori, kaliumi dhe zinku.

Disa nga benefitet që të jep gëlltitja e spérmës janë:

Ju ndihmon të jetoni më gjatë

Zvogëlon efektet e plakjes

50% jeni më pak të rrézikuar nga kanceri i gjirit dhe tumorë të tjerë.

Rregullon gjendjen e humorit tuaj

Zvogëlon dépresionin

Ju largon mendimet për vetëvra sje

Do të bëni gjumë më të mirë

Rrit kënaqësinë séksuale

Ju ndihmon me diabetin

Largon infeksionet

Ju ndihmon të jeni më të përqendruar

Largon rrézikun nga osteoporoza

Kontrollon nivelin tuaj të kolesterolit

Ju ndihmon të keni lëkurë më të pastër

Largon aknet.

Zvogëlon obezitetin

Rregullon oreksin

Ndihmon në rritjen e flokëve.
/Burimi: Who


TË NGJASHME