HomeLajmi i Fundit

“O spiun”/ Në pránga për plágosjen në “Ish-park”, Daniel Manushi qëllói katër vite më parë efektivin e pólicisë

Daniel Manushi është i riu i cili ra në pránga dje, për plágosjen e dy të rinjve. Ky person rezulton të ketë pasur edhe prècedentë pènal të mëparshëm. Mësohet se në 2017 ai ka qëllúar një efektiv pólicie, i identifikuar si Ermal Bregu. Sipas Fax në momentin kur i riu e ka qëllúar pólici nuk ishte në orar të punës. Manushi është futur në një lokal në rrugën “Kongresi i Lushnjës”në Tiranë ku është përballur me Bregun. Ai e ka fyer efektivin 33-vjeçar duke e thirrur “spiun” për shkak të detyrës që ka. Më pas mes tyre ka pasur një përplásje verbale, e cila ka agravuar deri në përplásje fizike jashtë lokalit, deri në momentin kur Manushi e finalizoi agresionin e tij me plágosjen e efektivit dhe më pas u largua nga vendngjarja. Ai qëndroi në árrati dhe 8 muaj pas ngjarjes u bë i mundur árrestimi i tij, saktësisht në korrik të 2018 (ngjarja ka ndodhur në nëntor të 2017).


TË NGJASHME