HomePolitikë

Padia ndaj Haradinajt, Vasili: Rama është kartë e djegur, pas shqiptarëve tradhëtoi dhe Kosovën

Kryetari i LSI, Petrit Vasili i është rikthyer përsëri padisë së kryeministrit Rama ndaj Ramush Haradinajt për shpifje.

Nënkryetari i LSI e konsideron Ramën një kartë të djegur edhe në Kosovë, pasi sipas tij kryeministri i ka tradhëtuar më parë shqiptarët e Shqipërisë me kapjen e shtetit dhe rrënimin ekonomik.

Ai shton se padia ndaj Haradinajt tregon se ësht akti i fundit i projektit të tradhëtisë ndaj Kosovës.


TË NGJASHME