HomePolitikë

Palmer mbërrin në selinë e PD

Zëvendësndihmësi Sekretar i Shtetit, Matthew Palmer sapo ka mbërritur në selinë blu.

Ai do të takohet me kreun e PD-së, Lulzim Basha ndërsa shoqërohet nga zv.ambasadorja e SHBA, Leyla Moses Ones.

Kujtojmë se ditën e djeshme Palmer u takua me kryeministrin Edi Rama.

Në takimin me Ramën zyrtari i lartë amerikan është ndalur gjatë në rëndësinë që ka për të ardhmen e Shqipërisë çelja e negociatave me Bashkimin Europian, si dhe rolin strategjik që Shqipëria luan në NATO.


TË NGJASHME